JŪRMALA | DZINTARI CONCERT HALL 31. Decembr

New Year's concert and Viennese waltzes | CONCERT ON RETV CHANNEL

WATCH: https://www.retv.lv/tiesraide

Dzintaru koncertzāle sadarbībā ar televīzijas kanālu “ReTV” no 22. decembra piedāvā noskatīties šī gada Ziemassvētku festivāla koncertus!

PARTICIPANTS:
Sinfonietta Rīga
Conductor and soloist Dmitry Sinkovsky
Concert host Ints Teterovskis

Programme: 
Wolfgang Amadeus Mozart, 1765–1791)
Symfony No.38 in Re major K. 504

I. Adagio – Allegro
II. Andante
III. Finale (Presto)

Antonio Vivaldi
Concerto per la Solennita di San Lorenzo) RV 562a

I.Andante – Allegro
II. Grave, Adagio
III. Allegro

Johann Strauss II
Radetcky March

Anchors:

Henry Purcell
Aria Come again

Johann Strauss II
Pizzicato-Polka

Jaungada koncertā Dzintaru koncertzālē kamerorķestris ’’Sinfonietta Rīga’’ uzstāsies ar izcilo un daudzpusīgo senās mūzikas interpretu Dmitriju Siņkovski, atskaņojot baroka, Vīnes klasikas un Johana Štrausa skaņdarbus. Koncerta vadītāja lomā būs allaž enerģiskais Ints Teterovskis.
Siņkovska vijolspēlē apvienojas krievu skolas pamatīgums un virtuozitāte. Kad mūziķis uzstājas kā kontrtenors, viņa balsī dzirdams itāļu ’’bel canto’’ skaistums. Siņkovska unikālo vijolspēli dzirdēsim baroka laika spīdekļa Antonio Vivaldi Koncertā ’’Per la Solennità di San Lorenzo’’, kas rakstīts par godu Svētā Laurencija svinībām. Instrumentu partijas šajā Vivaldi opusā spoži vizuļo un rada majestātiskas svētku noskaņas. Pie diriģenta pults Dmitrijs Siņkovskis stāsies Volfganga Amadeja Mocarta 38. simfonijā (’’Prāgas’’), kurā Mocarta ģēnijs izpaudies ar operas skatuves cienīgu izteiksmīgumu un olimpisku cildenumu. Dzirdēsim arī Johana Štrausa slavenāko skaņdarbu, svinīgo ’’Radecka maršu’’, bez kura nav iedomājami Vīnes filharmoniķu Jaungada koncerti, kad publika tam vienmēr līdzi sit plaukstas.

W. A. Mozart - Symphony No. 41 "Jupiter"
F. Mendellsohn - Symphony No. 3
Linda Leimane - Guesstimations
R. Strauss - Oboe Concerto
We are playing