Pirkt biļeti
RĪGA | DOMA BAZNĪCA 12. Jūnijs

MĀTES TERĒZES LŪGŠANA | RĪGAS FESTIVĀLS

Latvijas Radio kora mākslinieciskā vadītāja Sigvarda Kļavas iniciēta un izauklēta, koncertprogramma “Mātes Terēzes lūgšana” pirmo reiz atskaņota pirms sešiem gadiem, 2012. gada novembrī Rīgas Doma baznīcā. Kopš tā laika garīga spēka un uzmundrinājuma piesātinātā koncertprogramma ar panākumiem atskaņota vairākkārt, kā Latvijā, tā arī ārvalstīs.

Koncerta idejisko pamatu veido Vaska kompozīcija "Lūgšana", kas radīta iedvesmojoties no leģendārās misionāres Mātes Terēzes tekstiem, kā arī klusuma dzīles un tā gradācijas atklājošais opuss "Klusuma auglis". Programmatiski koncerta ideju turpina Andreja Selicka "Litānija Mātei Terēzei", Arvo Perta kamerorķestrim veltītais skaņdarbs "Siluana dziesma", kā arī kora "a cappella" kompozīcija – Ērika Ešenvalda "Piliens okeānā", kurā apvienotas Mātes Terēzes un Sv. Asīzes Franciska lūgsnas.

"Programmas saturiskais ietvars būs apliecinājums tam, ka patiesu un piepildītu lūgšanu spēkam nav ne konfesionālu, ne nacionālu robežu. Kad es uzzināju, ka meistars Pēteris Vasks gatavojas rakstīt jaunu skaņdarbu ar Mātes Terēzes tekstiem, un, vēl jo vairāk, kad es izdzirdēju šī opusa pirmos aizmetņus, bija pilnīgi skaidrs, ka tā saturiskais satvars ir tik pilnīgs, ka noteikti jāveido vesela koncertprogramma, kas neaprobežotos tikai ar vienu vienīgu jauna opusa pirmatskaņojumu. Programmā tika iekļauti vairāku latviešu komponistu darbi, piemēram Latgales lūgsnu intonācijas ieskanās Andreja Selicka jaunradē, Ērika Ešenvalda un Riharda Dubras mūzika mums dāvā pārpasaulīgas sakrālās atklāsmes, bet kāds cits ievērojams Pētera Vaska opuss "Klusuma auglis" stāsta par ticības spēku un tās iedvesmas avotu," paudis Kļava. 

 

Mūziķi:

Latvijas Radio koris

Sinfonietta Rīga

diriģents Sigvards Kļava

 

Programma:

Rihards Dubra KLUSUMS, MĪLESTĪBA UN GAISMA

Pēteris Vasks LŪGŠANA (Kungs, atver mums acis!) 

Arvo Perts SILUANA DZIESMA

Ēriks Ešenvalds PILIENS OKEĀNĀ

Andrejs Selickis LITĀNIJA MĀTEI TERĒZEI

Pēteris Vasks KLUSUMA AUGLIS

 

Pirkt biļeti
W. A. Mozart - Symphony No. 41 "Jupiter"
F. Mendellsohn - Symphony No. 3
Linda Leimane - Guesstimations
R. Strauss - Oboe Concerto
Mēs skanam