Pirkt biļeti
Drēzdene | Drēzdenes Dievmātes baznīca 23. Jūnijs

DIEVIŠĶAIS PĒRTS

Latvijas Radio kora un Sinfonietta Rīga kopprojektā Drēzdenes Dievmātes baznīcā izskanēs pasaulē atzītākā igauņa komponista Arvo Perta majestātiska miera caurstrāvotā mūzika.

“Esmu atklājis, ka pilnībā pietiek ar vienu vienīgu skaisti nospēlētu skaņu”, tā par savas muzikālās valodas lakonismu izsakās Arvo Pērts.

Koncertā tiks atskaņoti deviņi skaņraža opusi: Solfeggio, Fratres, Nunc dimittis, Salve Regina, Da pacem Domine, “Siluana dziesma”, “Igauņu šūpļa dziesma”, kā arī 2010. gadā tapušais muzikālais šedevrs “Adam’s Lament” – pārsteidzošs garīgā spēka vēstījums, kas savulaik iemūžināts skaņu ierakstā, bet Latvijas Radio korim un Sinfonietta Rīga atnesis pasaules atzinību - prestižo Grammy ierakstu balvu.

Britu laikraksta The Guardian muzikālajā apskatā par godalgoto ierakstu savulaik pausts: “Ortodoksālo dziedājumu stilā, ēteriskajos stīgu rakstos un blīvajās vokālajās tekstūrās apvienoti Perta visbiežāk izmantotie kompozīcijas paņēmieni, tomēr šoreiz spilgtu kontrastu un krāsu ir krietni vairāk. Šajā ierakstā Latvijas Radio koris, Vox Clamantis un Sinfonietta Rīga komponista ieceri spējuši veikt ar apbrīnas vērtu apņēmību”.

Britu laikraksta The Guardian muzikālajā apskatā par godalgoto ierakstu savulaik pausts: “Ortodoksālo dziedājumu stilā, ēteriskajos stīgu rakstos un blīvajās vokālajās tekstūrās apvienoti Perta visbiežāk izmantotie kompozīcijas paņēmieni, tomēr šoreiz spilgtu kontrastu un krāsu ir krietni vairāk. Šajā ierakstā Latvijas Radio koris, Vox Clamantis un Sinfonietta Rīga komponista ieceri spējuši veikt ar apbrīnas vērtu apņēmību”.

 

Piedalās:

Latvijas radio koris

Sinfonietta Rīga

Diriģents Sigvards Kļava

 

Programmā:

Arvo Perts SolfeggioFratresNunc dimittisSalve ReginaDa pacem Domine, Siluana dziesma “Mana dvēsele ilgojas pēc Dieva”, “Ādama žēlabas”, “Igauņu šūpļa dziesma”

Foto: Kaupo Kikkas ©

Pirkt biļeti
W. A. Mozart - Symphony No. 41 "Jupiter"
F. Mendellsohn - Symphony No. 3
Linda Leimane - Guesstimations
R. Strauss - Oboe Concerto
Mēs skanam