Pirkt biļeti
RĪGA | Lielā ģilde 19. Jūnijs

SINFONIETTA RĪGA UN ČECHOMOR

Atzīmējot Čehoslovākijas dibināšanas 100. gadadienu un “Prāgas pavasara” 50. gadadienu, šī gada jūnijā Čehijas Republikas un Slovākijas republikas vēstniecības rīko Čehijas un Slovākijas kultūras nedēļu. Viena no nozīmīgākajām šī notikuma norisēm - čehu folkroka grupas Čechomor un kamerorķestra Sinfonietta Rīga kopīgi veidotā koncertprogramma.

Čechomor šogad svin 30 gadu radošā darba jubileju. Plašu atpazīstamību savā dzimtenē grupa guvusi ar spilgtiem un oriģināliem čehu tautas mūzikas aranžējumiem. Par pavērsiena punktu grupas radošajā darbībā uzskatāms 2001. gads, kad sadarbībā ar britu rokmūziķi Džezu Koulmenu (Jaz Coleman) tika īstenots apjomīgs muzikāls projekts ar simfonisko orķestri, kas vainagojās ar mūzikas ierakstu albuma „Pārvertības“ (Proměny) izdošanu. Albumā iekļautie skaņdarbi ir komponista Leoša Janāčeka vākto čehu tautas dziesmu aranžijas.

Čechomor un Sinfonietta Rīga koncertprogrammā, kas vienlaikus ir arī veltījums Latvijas valst simtgadei, tiks atskaņoti skaņdarbi no skaņu ierakstu albuma „Pārvērtības“. Pie orķestra diriģenta pults – Normunds Šnē.
Čechomor radošais dzinējs ir Karels Holass (Karel Holas) un Františeks Černijs (František Černý). „Čechomor“ sastāvā darbojas pieci mūziķi instrumentālisti, kā arī dziedātāja Martina Partlova.

 

Dalībnieki:

Folkroka grupa Čechomor 
Sinfonietta Rīga
Diriģents Normunds Šnē

Pirkt biļeti
W. A. Mozart - Symphony No. 41 "Jupiter"
F. Mendellsohn - Symphony No. 3
Linda Leimane - Guesstimations
R. Strauss - Oboe Concerto
Mēs skanam