TALLINA | MELNGALVJU NAMS 16. Novembris

LATVIJAS REPUBLIKAS PROKLAMĒŠANAS GADADIENAI VELTĪTS KONCERTS

Kad novembra miglas šķidrauts sāk mīties ar saulrieta karmīna plīvuru un debesjums vēršas sarkanbaltsarkans, ir pienācis laiks uzvilkt godu drānas. Latvija svin savu dzimšanas dienu.

Kā ik gadu Sinfonietta Rīga mūziķi dodas ārpus Rīgas, uz kādu attālāku lauku novadu, pagastu vai pilsētu un kopā ar vietējiem ļaudīm dod mīlestības zvērestu Latvijai. Valsts proklamēšanas simtajā gadskārtā svētku mūzika ieskanēsies ne tikai Daugavas krastos - Krustpils Kultūras namā, bet arī nedaudz ārpus Latvijas robežām - Igaunijā, Tallinas Melngalvju namā.

Svētku koncerta programma kā jau svētkiem piederas – nedaudz apcerīga, nedaudz delverīga, bet pavisam noteikti - līksma. Te vieta gan universāliem Eiropas kultūras kanoniem, kurus pārstāv sens kamerorķestra “sabiedrotais” – austriešu klasicisma dižgars Jozefs Haidns. Igauņu kadiķsalas vientuļnieks Erki Svens Tīrs skaņdarbā “Bāka” izgaismo ceļu visiem skaistuma un patiesības meklētājiem, bet kāda saldsērīga nots un dziļa meža atbalss atskanēs Emīla Dārziņa “Melanholiskā valša” liegajā plūdumā. Savukārt erudītais un allaž humora pilnais Pēteris Plakidis vēlreiz atgādinās par latviešu spēju pasmaidīt. Viņa dzirkstošo muzikālo repliku “Vēl viena Vēbera opera” kopā ar orķestri atskaņos klarnetists Ints Dālderis.

 

Piedalās:

Ints Dālderis, klarnete

Sinfonietta Rīga

diriģents Normunds Šnē

 

Programmā:

Baumaņu Kārlis – “Dievs svētī Latviju”

Pēteris Plakidis – “Vēl viena Vēbera opera”

Emīls Dārziņš – “Melanholiskais valsis”

Jozefs Haidns – Simfonija Remažorā Hob. I:104

Erki Svens Tīrs – “Bāka”

W. A. Mozart - Symphony No. 41 "Jupiter"
F. Mendellsohn - Symphony No. 3
Linda Leimane - Guesstimations
R. Strauss - Oboe Concerto
Mēs skanam