Pirkt biļeti
JŪRMALA | DZINTARU KONCERTZĀLE 27. Augusts

MOCARTS, ADAMSS, DEBISĪ |
VASARAS VAKARA KAMERMŪZIKA DZINTARU KONCERTZĀLĒ

Ciklā “Vasaras vakara kamermūzika” Sinfonietta Rīga piedāvā aizraujošu ceļojumu smalko muzikālo attiecību pasaulē. Te katrai balsij, katram žestam, katrai ieelpai un lociņa švīkstam ir nozīme. Dižo skaņražu mazo formu partitūrās Sinfonietta Rīga kameransambļi aicina ielūkosies 21. un 27. augustā Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē.

Divas agrīnas pērles un viens meistardarbs jeb - divas dabisku fenomenu apjūsmotas vīzijas un viens tehnokrātijas slavinājums, ko rosinājis kādas citas radošas personības gars.

Mocartam kvartetu pasūtinājis ar mūziku labā nozīmē apsēstais nīderlandietis Ferdinands de Žans (Ferdinand de Jean), kurš meistarīgi spēlējis flautu. Līdz 1945. gadam partitūra gan uzskatīta par zudušu, taču šodien mums ir iespēja baudīt vēl nenoguruši spožu un vitālu Zalcburgas brīnumbērnu.

Par Kloda Debisī lirikas iedvesmas augli kalpojušas Pola Verlēna dzejas vārsmas un kādas jaunas jūsmīgas sirds veltīts mīlas pavasaris Parīzē. Klavieru duetam komponētā un 1889. gadā pirmatskaņotā svīta visai drīz ieguva ne tikai tumīgākas orķestras krāsas, bet arī vairākas kameransambļa versijas.

Valodu, ko 20. gadsimta 70. gados pasaulei piedāvāja amerikāņu minimālisma radītāji, steidza apgūt daudzi. Ilgspēlējošu efektu tā atstājusi arī uz Džona Adamsa pasaules redzējumu, kurš vienā no daiļrades augstākajām virsotnēm apcerējis viļņošanās efektu, ko sapludinājis ar minimālisma cilpošanas paņēmieniem.

 

Volfgangs Amadejs Mocarts Pirmais flautas kvartets Remažorā KV 285

Ilona Meija, flauta

Madara Gaile, vijole

Ivars Brīnums, alts

Māra Botmane, čells

 

Klods Debisī “Mazā svīta” (pārlikumā pūšaminstrumentu kvintetam)

Ieva Pudāne, flauta

Pēteris Endzelis, oboja

Mārtiņš Circenis, klarnete

Jānis Semjonovs, fagots

Artūrs Šults, mežrags

 

Džons Adamss Shaker Loops (pārlikumā stīginstrumentu septetam)

Marta Spārniņa, vijole

Anti Kortelainens, vijole

Kristiāna Krūskopa, vijole

Ineta Abakuka, alts

Madara Norbūte, čells

Dārta Svētiņa, čells

Jānis Stafeckis, kontrabass

Diriģents Normunds Šnē

Pirkt biļeti
W. A. Mozart - Symphony No. 41 "Jupiter"
F. Mendellsohn - Symphony No. 3
Linda Leimane - Guesstimations
R. Strauss - Oboe Concerto
Mēs skanam