JŪRMALA | DZINTARU KONCERTZĀLE 31. Decembris

Jaungada koncerts un Vīnes valši | KONCERTA TRANSLĀCIJA RETV

Dzintaru koncertzāle sadarbībā ar televīzijas kanālu “ReTV” no 22. decembra piedāvā noskatīties šī gada Ziemassvētku festivāla koncertus!

SKATIES: https://www.retv.lv/tiesraide

 

Piedalās:


Sinfonietta Rīga
Diriģents, solists Dmitrijs Siņkovskis
Koncerta vadītājs Ints Teterovskis

 

Programmā: 


Volfgangs Amadejs Mocarts
38. simfonija Remažorā, KV 504 (’’Prāgas’’)

I. Adagio – Allegro
II. Andante
III. Finale (Presto)

Antonio Vivaldi
Koncerts Svētā Laurencija svētkiem, RV 562a

I.Andante – Allegro
II. Grave, Adagio
III. Allegro

Johanss Štrauss
’’Radecka maršs’’

 

Piedevas:

Henrijs Pērsels
Ārija Come again

Johanss Štrauss
’’Picikato polka’’

 

Jaungada koncertā Dzintaru koncertzālē kamerorķestris ’’Sinfonietta Rīga’’ uzstāsies ar izcilo un daudzpusīgo senās mūzikas interpretu Dmitriju Siņkovski, atskaņojot baroka, Vīnes klasikas un Johana Štrausa skaņdarbus. Koncerta vadītāja lomā būs allaž enerģiskais Ints Teterovskis.
Siņkovska vijolspēlē apvienojas krievu skolas pamatīgums un virtuozitāte. Kad mūziķis uzstājas kā kontrtenors, viņa balsī dzirdams itāļu ’’bel canto’’ skaistums. Siņkovska unikālo vijolspēli dzirdēsim baroka laika spīdekļa Antonio Vivaldi Koncertā ’’Per la Solennità di San Lorenzo’’, kas rakstīts par godu Svētā Laurencija svinībām. Instrumentu partijas šajā Vivaldi opusā spoži vizuļo un rada majestātiskas svētku noskaņas. Pie diriģenta pults Dmitrijs Siņkovskis stāsies Volfganga Amadeja Mocarta 38. simfonijā (’’Prāgas’’), kurā Mocarta ģēnijs izpaudies ar operas skatuves cienīgu izteiksmīgumu un olimpisku cildenumu. Dzirdēsim arī Johana Štrausa slavenāko skaņdarbu, svinīgo ’’Radecka maršu’’, bez kura nav iedomājami Vīnes filharmoniķu Jaungada koncerti, kad publika tam vienmēr līdzi sit plaukstas.

W. A. Mozart - Symphony No. 41 "Jupiter"
F. Mendellsohn - Symphony No. 3
Linda Leimane - Guesstimations
R. Strauss - Oboe Concerto
Mēs skanam