Pirkt biļeti
RĪGA | Lielā ģilde 19. Jūnijs

Rīgas Festivāls | Sinfonietta Rīga un Rīgas Saksofonu kvartets

Ievērībai! Apmeklējot koncertu, jāuzrāda personalizēta ieejas biļete, sadarbspējīgs vakcinācijas vai Covid -19 izslimošanas sertifikāts, kā arī personu apliecinošs dokuments.

19. jūnijā “Rīgas festivāla” ietvaros uz Lielās ģildes skatuves satiekas divas pasaules līmeņa latviešu atskaņotājmākslas vienības – nupat kā savu 15. koncertsezonu spoži noslēgušais Normunda Šnē vadītais kamerorķestris Sinfonietta Rīga un nākamgad 30. jubileju svinošais Rīgas Saksofonu kvartets! Tieši tikpat apaļai gadskārtai par godu savulaik tapis arī slavenajam Somijas kamerorķestrim Avanti! veltītais Magnusa Lindberga opuss Aventures, kurā orķestrālo krāsu lielmeistars ievijis atsauces uz  būtiskām muzikālajām “pieturzīmēm” šī kolektīva dzīvē, tostarp Prokofjeva, Stravinska un Šūberta, arī Vīnes klasiķu, Berlioza un sava tautieša Sibēliusa kompozīcijām... 
Uz pagātnes mantojumu savā jaundarbā “Poētika” atsaucas arī pašmāju talants Edgars Mākens. Par savu pirmo simfonisko partitūru viņš atklāj: “Līdz šim daudz esmu rakstījis teātrim, līdz ar to tas ir ietekmējis arī manu muzikālo domāšanu. Traktāts “Poētika” ir fundamentāls Aristoteļa darbs par teātri – antīkās traģēdijas teorija, kura skar tādus jautājumus kā traģēdijas uzbūve, tēlu uzbūve, mimēzes princips utt. Līdz ar to manā “Poētikā” nav mūsdienīgas procesionalitātes, bet ir dramaturģiska attīstība un kontrasti. Kompozīcijas mugurkaulu veido divi tēli vai, pareizāk sakot, tēlu grupas: vienu pārstāv saksofonu kvartets, otru – orķestra metālpūtēji, un darba gaitā šie tēli piedzīvo transformācijas. Un, kā krietnā traģēdijā pienākas, viens beigās aiziet bojā...”. 
Un līdzās diviem spilgti atšķirīgiem 21. gadsimtā tapušiem opusiem – 1907. gadā Helsinkos pirmatskaņotā Žana Sibēliusa klasiskās tradīcijās ieturētā Trešā simfonija. Dēvēts par izcilāko Ziemeļvalstu simfoniķi, arī šajā iespaidīgajā partitūrā somu nacionālais lepnums uzrunā ar viņam vien raksturīgu muzikālo valodu, kurā vēlīnā romantisma un impresionisma izteiksme saistoši saplūst ar tautiskiem motīviem un ziemeļnieciski atturīgu mentalitāti. 

 

Programmā

Magnuss Lindbergs Aventures
Edgars Mākens “Poētika” (pirmatskaņojums)
Žans Sibēliuss Trešā simfonija Domažorā, op. 52

 

Piedalās

Rīgas Saksofonu kvartets
Sinfonietta Rīga 
Diriģents Normunds Šnē

 

Pirkt biļeti
W. A. Mozart - Symphony No. 41 "Jupiter"
F. Mendellsohn - Symphony No. 3
Linda Leimane - Guesstimations
R. Strauss - Oboe Concerto
Mēs skanam