Marta Spārniņa

Marta Spārniņa, toreiz vēl Jagmane, bērnību pavadījusi Madonā, kur sešu gadu vecumā sākusi mācīties vijoli. Kāpēc tieši vijoli? Jo mājās nebija vietas, kur ielikt klavieres! Jau no paša sākuma Martu visvairāk sajūsmināja spēle ansamblī un orķestrī. Vēlāk Marta mācījusies Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā pie Ludmilas Girskas, sekoja studijas Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā pie Valda Zariņa un Jāņa Maļecka, kā arī Vīnes Mūzikas un tēlotājmākslas universitātē pie Mihaela Šniclera un Hansa Eislera Berlīnes Mūzikas augstskolā pie Ulfa Vallina.

Studiju laikā orķestra spēles pieredzi Marta guva dažādos Latvijas un Vācijas orķestros, tai skaitā Gustava Mālera jauniešu orķestrī un Eiropas Savienības Jauniešu orķestrī. Sekojot uzaicinājumam kļūt par Sinfonietta Rīga koncertmeistari, jaunā mūziķe 2009. gadā atgriezās Latvijā. 2011. gadā Marta kļuva par Spīķeru kvarteta pirmo vijoli.

Martai konkursi netīk, bet ir nācies tajos piedalīties. 2011. gadā IV starptautiskajā Sergeja Taņejeva kameransambļu konkursā ar klavieru kvartetu tika iegūta II vieta un speciālās prēmijas par labāko mūsdienu mūzikas atskaņojumu un par pārliecinošāko krievu komponistu mūzikas interpretāciju.

Martu joprojām sajūsmina iespēja muzicēt dažādos orķestros un ansambļos. Vairākkārt spēlēts Brēmenes Vācu Kamerfilharmonijā un Lozannas kamerorķestrī, kā koncertmeistare Marta viesojusies Karaliskajā Flāmu filharmonijas orķestrī.

Martai patīk tādas pilsētas izklaides kā teātris un kino, tomēr sapņo viņa par dzīvi laukos. Šobrīd vienīgais Martas hobijs um mūža misija ir dēliņa audzināšana.

W. A. Mozart - Symphony No. 41 "Jupiter"
F. Mendellsohn - Symphony No. 3
Linda Leimane - Guesstimations
R. Strauss - Oboe Concerto
Mēs skanam