KAMERSIMFONIJAS. DZENĪTIS, TUMŠEVICA, LEIMANE.

Sinfonietta Rīga
diriģents Normunds Šnē

 

Izdevējs

Latvijas Nacionālā skaņu ierakstu kompānija SKANI

 

Izdošanas gads

2017

 

Ierakstu albumā iekļautie skaņdarbi

ANDRIS DZENĪTIS 1978*

SIN(FONIETTA) (2014)

ANITRA TUMŠEVICA 1971*

DIE STIMME (2012)

LINDA LEIMANE 1989*

GUESSTIMATIONS (2014)

 

"Pirms vairākiem gadiem mēs uzrunājām savus laikabiedrus - kompozīcijas meistarus - ar ierosmi fantāzijas ceļojumam latviešu mūzikā samērā neapgūtā virzienā. Kamersimfonija - nozīmīgas idejas nelielam orķestrim - izrādījās vilinošs izaicinājums.

Latvijā nekad nav pastāvējis Sinfoniettai Rīga līdzīgs ansamblis, mūsu repertuārs top šodien, tā ir atbildīga un stratēģiska misija.

Šajā ieskaņojumā piedāvātie skaņdarbi ir nozīmīgi un paliekoši. Tie, mūsuprāt, atspoguļo katra komponista neatkārtojamo stilu bez kompromisiem, spilgti, aizraujoši; orķestra krāsu gammā izdevies atrast sulīgus pamattoņus un apburoša viegluma nokrāsas.

Šis dialogs ne tuvu nav gala stacijā un tajā ir sagaidāmas vēl daudzas unikālas atklāsmes un robežas iznīcinoši meklējumi.

Arnolda Šēnberga 1.kamersimfonijas augšup lidojošajai kvartu Hauptstimmme bija lemts traukties augstu un palikt mūzikas zvaigznājā uz mūžīgiem laikiem. Mani joprojām fascinē uzstādījums, ka kosmiskām idejām ne vienmēr ir nepieciešami grandiozi resursi, to realizācija ar salīdzinoši nelielā ansamblī iesprostoto enerģiju sasniedz savu mērķi ar perfektu precizitāti."

/Normunds Šnē/

 

Albums “Kamersimfonijas” izdots Nacionālajā skaņu ierakstu kompānijā SKANI sadarbībā ar VSIA „Latvijas Koncerti“. Ieraksts tapis ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu. Tas ir pieejams ierakstu tirdzniecības vietās Latvijā un ārvalstīs, kā arī digitālās mūzikas straumēšanas un lejuplādes platformās, kā Spotify, iTunes, Amazon, Google Play, Deezer un daudzās citās.

Kopējā hronometrāža: 63.34

 

Ieraksts veikts 2017. gada 20. - 21. aprīlī un 1. - 2. jūnijā Latvijas Radio 1. studijā
Ieraksta producents – Normunds Šnē
Skaņu inženieris – Normunds Šnē
℗ LMIC / SKANI, Latvijas Koncerti

© LMIC / SKANI

W. A. Mozart - Symphony No. 41 "Jupiter"
F. Mendellsohn - Symphony No. 3
Linda Leimane - Guesstimations
R. Strauss - Oboe Concerto
Mēs skanam