Half-year subscription ticket of Sinfonietta Rīga 18th season on sale now

From September 22, the subscription for the WINTER - SPRING concerts of Sinfonietta Rīga's 18th concert season is available for sale. Subscription tickets are available at the outlets of “Biļešu paradīze” ticket counters and online at bilesuparadize.lv

                 

Subscription ticket price - € 60

 

BUY SUBSCRIPTION TICKET

 

THE FOLLOWING CONCERTS IN SUBSCRIBTION TICKET ARE INCLUDED:

 

ABONEMENTĀ IEKĻAUTIE KONCERTI:

 

1

SESTDIEN, 17. FEBRUĀRĪ LIELAJĀ ĢILDĒ

HAIDNA “FILOZOFS” UN BĒTHOVENA “PASTORĀLĀ SIMFONIJA”

FESTIVĀLS “VĪNES KLASIKA”

 

Tomass Gulds, vijole

Bernhards Šimpelsbergers, sitaminstrumenti

Sinfonietta Rīga

 

Programmā:

Jozefs Haidns Simfonija Mibemolmažorā Hob. I:22 (“Filozofs”)

Johanness Berauers Koncerts vijolei un orķestrim NoWhere NowHere

Ludvigs van Bēthovens Sestā simfonija Famažorā, op. 68 (“Pastorālā”)

 

Daudz tīkamāka par pilsētas burzmu Ludvigam van Bēthovenam esot bijusi lauku atmosfēra. Tās valdzinošo daudzveidību temperamentīgais vīnietis spilgti iemiesojis arīdzan Sestajā, kuru sev netipiski dāsni apveltījis pat ar apakšnosaukumu “Pastorālā simfonija jeb atmiņas par dzīvi laukos”. Mazāk zināmu Jozefa Haidna daiļrades šķautni ieskicē pārdomām un jautājumiem caurstrāvotā22. simfonija, kuru laikabiedri trāpīgi nodēvējuši par “Filozofu”. Rakstīta diviem angļu ragiem, diviem mežragiem un stīginstrumentiem, šī partitūra ir unikāla visā simfonijas žanra vēsturē! Ar neordināru instrumentāciju izceļas arī mūslaiku Vīni pārstāvošā starpžanru meistara Johannesa Berauera žilbinošais dubultkoncerts NoWhere NowHere. Pērn Austrijā ar ovācijām uzņemtais jaundarbs veltīts festivāla “Vīnes klasika” viesiem – tradicionālo un klasisko sitaminstrumentu spēles sapludināšanas -meistaram- Bernhardam Šimpelsbergeram un daudzpusīgajam vijolniekam Tomasam Guldam.

 

2

SESTDIEN, 23. MARTĀ LIELAJĀ ĢILDĒ

BĒTHOVENA “HEROISKĀ SIMFONIJA” UN MOCARTA FLAUTAS KONCERTS

 

Vensāns Likā, flauta

Sinfonietta Rīga

Diriģents Aivis Greters

 

Programmā:

Ludvigs van Bēthovens Trešā simfonija Mibemolmažorā, op. 55 (“Heoriskā”)

Jēkabs Jančevskis Jaundarbs

Volfgangs Amadejs Mocarts Otrais Koncerts flautai un orķestrim Remažorā, KV 314

 

Vēl nesen par “Gada jauno mākslinieku” pasludinātā diriģenta Aivja Gretera vārds arvien biežāk izskan arī starptautiskā mērogā – savulaik kora “Kamēr...” līderis nu jau regulāri stājas Eiropas orķestru priekšā un sadarbojas arī ar Rīgas un Gēteborgas opernamiem. Pirmoreiz pilnmetrāžas programmu veidojot kopā ar kamerorķestri Sinfonietta Rīga, viņš pievērsies emocionāli nospriegotiem, pārdrošu ideju un jaunības enerģijas caurstrāvotiem opusiem. Tāds ir gan operiska melodisma un teatrāla dramatisma cauraustais Volfganga Amadeja Mocarta Otrais flautas koncerts, gan uz klasicisma un romantisma sliekšņa tapusī par “Herioisko” dēvētā Bēthovena Trešā simfonija, kuras skaņurakstos iedvesmu jaundarbam smēlies viens no spilgtākajiem latviešu jaunajiem talantiem – kormūzikas lietpratēja slavu iemantojušais mūslaiku romantiķis Jēkabs Jančevskis. 

 

3

SESTDIEN, 20. APRĪLĪ LIELAJĀ ĢILDĒ

SINFONIETTA RĪGA UN JAPĀNAS VIJOLES VĒSTNESE MIDORI

 

Midori, vijole

Elīna Bukša, vijole

Sinfonietta Rīga

Diriģents Normunds Šnē

 

Programmā:

Vitolds Lutoslavskis Dialogs vijolei un orķestrim Chain II

Alfrēds Šnitke Concerto grosso Nr. 1 divām vijolēm, klavesīnam, sagatavotām klavierēm un stīgu orķestrim

Albans Bergs Koncerts vijolei un orķestrim (“Eņģeļa piemiņai”)

 

ASV dzīvojošā japāņu vijolniece Midori savus klausītājus uzrunā gan prominentās koncertzālēs, gan vietās, kur no elitārisma un spozmes nav ne vēsts. Ar spēles augsto meistarību un saturisko dziļumu Midori mūzikai piešķir sevišķu sirdspulsu. Uz Rīgu fenomenālā mūziķe dosies kopā ar Briselē mītošo talantīgo latvieti Elīnu Bukšu – abas reiz radušas domubiedrību misijas koncertceļojumā uz Indiju. Lielajā ģildē viņas saspēlēsies Alfrēda Šnitkes Pirmajā Concerto grosso – ģeniālā stilu un citātu labirintā, kur tango, avangards un baroks saplūst vienā vēstījumā. Elīnas Bukšas lasījumā izskanēs poētiskā poļu modernista Vitolda Lutoslavska dzīparotais šedevrs Chain II, bet ar Midori solo – Vīnes modernista Albana Berga Vijolkoncerts, kura emocionālo iedarbību viņa audzēknis Teodors Adorno savulaik salīdzinājis ar tādu mākslas pakāpi, kas aizsniedzama vien retajam – tur zemais pārtop par visaugstāko.

 

 

4

PIEKTDIEN, 24. MAIJĀ LIELAJĀ ĢILDĒ

SINFONIETTA RĪGA 18. SEZONAS NOSLĒGUMA KONCERTS

 

Maksims Risanovs, alts

Sinfonietta Rīga

Diriģents Normunds Šnē

 

Programmā:

Dobrinka Tabakova Fantasy Homage to Schubert altam un stīgu orķestrim

Francis Šūberts Otrā simfonija Sibemolmažorā, D 125

Juste Janulīte  Apnea stīgu orķestrim

Dobrinka Tabakova Koncerts altam un orķestrim

 

Maksima Risanova rokās slavenā Gvarnēri darinātā altvijole Il Soldato runā pilnasinīgi kvēli un emocionāli patiesi, vienlaikus aizkustinot un iedrošinoši iedvesmojot. Ukrainā dzimušo altistu un Normunda Šnē izloloto kamerorķestri Sinfonietta Rīga saista sena un cieša radoša draudzība. Tāda šo apbrīnojamo talantu jau kopš Gildholā aizvadītajiem studiju gadiem vieno arī ar bulgāru izcelsmes komponisti Dobrinku Tabakovu. Tā vainagojusies arīdzan ar vairākiem tieši Risanova spēles iedvesmotiem opusiem. Starp tiem ir gan Altkoncerts, kas 20 gadus pēc Londonā silti uzņemtā pirmatskaņojuma Rīgā atklāsies jaunā versijā, gan melodiskumu svinošā fantāzija – veltījums Francim Šūbertam, kas lieliski sabalsosies ar paša romantiķa Prometeja garu iemiesojošo Otro simfoniju. Par kamerorķestra domubiedri var dēvēt arī Lietuvā sakņoto monohromās mūzikas vēstnesi Justi Janulīti, kuras pandēmijas laikā tapusī maģiska mirguļojuma cauraustā partitūra “Apnoja” ievilina hipnotiska miera valgos.

  • News photo
  • News photo
  • News photo
  • News photo
  • News photo
  • News photo

Share