Tirdzniecībā laists Sinfonietta Rīga 18. sezonas ziemas/pavasara koncertu abonements
• No 22. septembra tirdzniecībā pieejams Sinfonietta Rīga 18. koncertsezonas ZIEMAS - PAVASARA koncertu abonements.
• Abonementā iekļauti četri koncerti.
• Abonements, kā arī biļetes uz atsevišķiem koncertiem nopērkamas visās "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.
• Visi abonementa koncerti norisinās Lielajā ģilde, Rīgā, Amatu ielā 6.
Abonementa cena: € 60
ABONEMENTĀ IEKĻAUTIE KONCERTI:
1
SESTDIEN, 17. FEBRUĀRĪ LIELAJĀ ĢILDĒ
HAIDNA “FILOZOFS” UN BĒTHOVENA “PASTORĀLĀ SIMFONIJA”
FESTIVĀLS “VĪNES KLASIKA”
Tomass Gulds, vijole
Bernhards Šimpelsbergers, sitaminstrumenti
Sinfonietta Rīga
Programmā:
Jozefs Haidns Simfonija Mibemolmažorā Hob. I:22 (“Filozofs”)
Johanness Berauers Koncerts vijolei un orķestrim NoWhere NowHere
Ludvigs van Bēthovens Sestā simfonija Famažorā, op. 68 (“Pastorālā”)
Daudz tīkamāka par pilsētas burzmu Ludvigam van Bēthovenam esot bijusi lauku atmosfēra. Tās valdzinošo daudzveidību temperamentīgais vīnietis spilgti iemiesojis arīdzan Sestajā, kuru sev netipiski dāsni apveltījis pat ar apakšnosaukumu “Pastorālā simfonija jeb atmiņas par dzīvi laukos”. Mazāk zināmu Jozefa Haidna daiļrades šķautni ieskicē pārdomām un jautājumiem caurstrāvotā22. simfonija, kuru laikabiedri trāpīgi nodēvējuši par “Filozofu”. Rakstīta diviem angļu ragiem, diviem mežragiem un stīginstrumentiem, šī partitūra ir unikāla visā simfonijas žanra vēsturē! Ar neordināru instrumentāciju izceļas arī mūslaiku Vīni pārstāvošā starpžanru meistara Johannesa Berauera žilbinošais dubultkoncerts NoWhere NowHere. Pērn Austrijā ar ovācijām uzņemtais jaundarbs veltīts festivāla “Vīnes klasika” viesiem – tradicionālo un klasisko sitaminstrumentu spēles sapludināšanas -meistaram- Bernhardam Šimpelsbergeram un daudzpusīgajam vijolniekam Tomasam Guldam.
2
SESTDIEN, 23. MARTĀ LIELAJĀ ĢILDĒ
BĒTHOVENA “HEROISKĀ SIMFONIJA” UN MOCARTA FLAUTAS KONCERTS
Vensāns Likā, flauta
Sinfonietta Rīga
Diriģents Aivis Greters
Programmā:
Ludvigs van Bēthovens Trešā simfonija Mibemolmažorā, op. 55 (“Heoriskā”)
Jēkabs Jančevskis Jaundarbs
Volfgangs Amadejs Mocarts Otrais Koncerts flautai un orķestrim Remažorā, KV 314
Vēl nesen par “Gada jauno mākslinieku” pasludinātā diriģenta Aivja Gretera vārds arvien biežāk izskan arī starptautiskā mērogā – savulaik kora “Kamēr...” līderis nu jau regulāri stājas Eiropas orķestru priekšā un sadarbojas arī ar Rīgas un Gēteborgas opernamiem. Pirmoreiz pilnmetrāžas programmu veidojot kopā ar kamerorķestri Sinfonietta Rīga, viņš pievērsies emocionāli nospriegotiem, pārdrošu ideju un jaunības enerģijas caurstrāvotiem opusiem. Tāds ir gan operiska melodisma un teatrāla dramatisma cauraustais Volfganga Amadeja Mocarta Otrais flautas koncerts, gan uz klasicisma un romantisma sliekšņa tapusī par “Herioisko” dēvētā Bēthovena Trešā simfonija, kuras skaņurakstos iedvesmu jaundarbam smēlies viens no spilgtākajiem latviešu jaunajiem talantiem – kormūzikas lietpratēja slavu iemantojušais mūslaiku romantiķis Jēkabs Jančevskis.
3
SESTDIEN, 20. APRĪLĪ LIELAJĀ ĢILDĒ
SINFONIETTA RĪGA UN JAPĀNAS VIJOLES VĒSTNESE MIDORI
Midori, vijole
Elīna Bukša, vijole
Sinfonietta Rīga
Diriģents Normunds Šnē
Programmā:
Vitolds Lutoslavskis Dialogs vijolei un orķestrim Chain II
Alfrēds Šnitke Concerto grosso Nr. 1 divām vijolēm, klavesīnam, sagatavotām klavierēm un stīgu orķestrim
Albans Bergs Koncerts vijolei un orķestrim (“Eņģeļa piemiņai”)
ASV dzīvojošā japāņu vijolniece Midori savus klausītājus uzrunā gan prominentās koncertzālēs, gan vietās, kur no elitārisma un spozmes nav ne vēsts. Ar spēles augsto meistarību un saturisko dziļumu Midori mūzikai piešķir sevišķu sirdspulsu. Uz Rīgu fenomenālā mūziķe dosies kopā ar Briselē mītošo talantīgo latvieti Elīnu Bukšu – abas reiz radušas domubiedrību misijas koncertceļojumā uz Indiju. Lielajā ģildē viņas saspēlēsies Alfrēda Šnitkes Pirmajā Concerto grosso – ģeniālā stilu un citātu labirintā, kur tango, avangards un baroks saplūst vienā vēstījumā. Elīnas Bukšas lasījumā izskanēs poētiskā poļu modernista Vitolda Lutoslavska dzīparotais šedevrs Chain II, bet ar Midori solo – Vīnes modernista Albana Berga Vijolkoncerts, kura emocionālo iedarbību viņa audzēknis Teodors Adorno savulaik salīdzinājis ar tādu mākslas pakāpi, kas aizsniedzama vien retajam – tur zemais pārtop par visaugstāko.
4
PIEKTDIEN, 24. MAIJĀ LIELAJĀ ĢILDĒ
SINFONIETTA RĪGA 18. SEZONAS NOSLĒGUMA KONCERTS
Maksims Risanovs, alts
Sinfonietta Rīga
Diriģents Normunds Šnē
Programmā:
Dobrinka Tabakova Fantasy Homage to Schubert altam un stīgu orķestrim
Francis Šūberts Otrā simfonija Sibemolmažorā, D 125
Juste Janulīte Apnea stīgu orķestrim
Dobrinka Tabakova Koncerts altam un orķestrim
Maksima Risanova rokās slavenā Gvarnēri darinātā altvijole Il Soldato runā pilnasinīgi kvēli un emocionāli patiesi, vienlaikus aizkustinot un iedrošinoši iedvesmojot. Ukrainā dzimušo altistu un Normunda Šnē izloloto kamerorķestri Sinfonietta Rīga saista sena un cieša radoša draudzība. Tāda šo apbrīnojamo talantu jau kopš Gildholā aizvadītajiem studiju gadiem vieno arī ar bulgāru izcelsmes komponisti Dobrinku Tabakovu. Tā vainagojusies arīdzan ar vairākiem tieši Risanova spēles iedvesmotiem opusiem. Starp tiem ir gan Altkoncerts, kas 20 gadus pēc Londonā silti uzņemtā pirmatskaņojuma Rīgā atklāsies jaunā versijā, gan melodiskumu svinošā fantāzija – veltījums Francim Šūbertam, kas lieliski sabalsosies ar paša romantiķa Prometeja garu iemiesojošo Otro simfoniju. Par kamerorķestra domubiedri var dēvēt arī Lietuvā sakņoto monohromās mūzikas vēstnesi Justi Janulīti, kuras pandēmijas laikā tapusī maģiska mirguļojuma cauraustā partitūra “Apnoja” ievilina hipnotiska miera valgos.