Jērgs Vidmanis stājies Sinfonietta Rīga mākslinieciskā partnera amatā

Ar diviem inaugurācijas koncertiem Liepājā un Rīgā izcilais vācu komponists, klarnetists un diriģents Jērgs Vidmanis stājies Sinfonietta Rīga mākslinieciskā partnera statusā. Nākamos trīs gadus mūziķi kopā ar kamerorķestri sastapsim regulāros koncertos Latvijā. 

 

Inaugurācijas koncertiem bija izvēlēta kontrastējoša programma, tajā iekļaujot gan paša Vidmaņa komponēto “Fūgas mākslu” (Versuch über die Fuge) soprānam, obojai un kamerorķestrim, gan Fēliksa Mendelszona apjomīgo un reti atskaņoto Piekto simfoniju reminorā op. 107 (“Reformācijas”). Īpaši neparasts bija trešais programmas skaņdarbs, kurā savijies abu vācu mūzikas dižgaru skaņu raksts, spītējot gadsimtu laika ritumam un atstatumam. Kompozīcija Andante no Sonātes klarnetei un klavierēm ir Jērga Vidmana aranžija Fēliksa Mendelszona skaņdarbam. Koncertos kopā ar Jērgu Vidmani un Sinfonietta Rīga uzstājās arī spožais latviešu soprāns Inga Kalna. 

 

Šogad Jērgs Vidmanis Latvijas publiku uzrunās vēl vairākas reizes – gan kā diriģents, gan kamermūziķis un solists. Mākslinieciskās vadības grožus viņš pārņems par tradīciju kļuvušajos Zuzeum “Vasaras vakara kamermūzikas” koncertos, bet īpaši Volfganga Amadeja Mocarta daiļradei veltītajā programmā Vidmanis pie Latvijas klausītājiem atkal atgriezīsies novembrī.

 

Dalies