Magdalēna Geka
Pirmā vijole
Orķestra koncertmeistare
Vijolniece Magdalēna Geka ir viena no spožākajām un aktīvākajām jaunās paaudzes latviešu mūziķēm un plaši koncertē visā Eiropā kā soliste, kamermūziķe un orķestra koncertmeistare. Magdalēna divreiz nominēta Lielajai Mūzikas Balvai kategorijā “Gada jaunais mākslinieks” 2014. gadā un “Par izcilu interpretāciju” 2020. gadā, bet 2022. gadā saņēma prestižās Vācijas skaņu ieraksta balvas “Opus Klassik” nominācijas trīs kategorijās, tostarp kategorijā “Gada jaunais mākslinieks” par izdevniecības “SKANI” izdoto Maijas Einfeldes vijolsonāšu albumu duetā ar pianisti Ivetu Cālīti. Kopš 2022. gada pavasara viņa ir franču kvarteta “Akilone” pirmā vijole, bet kopš 2024. gada janvāra – Valsts kamerorķestra “Sinfonietta Rīga” koncertmeistare.
Magdalēna Geka ieguvusi maģistra grādu Parīzes Nacionālajā augstākajā mūzikas un dejas konservatorijā (CNSMDP) vijoles un kameransambļa specialitātē, kur 2022.gadā noslēgusi studijas prestižajā «Mākslinieka diploma» (Artist Diploma) programmā. “Mākslinieka diplomu” kamermūziķa specialitātē viņa ieguvusi Karalienes Elizabetes Mūzikas kapelā (Queen Elisabeth Music Chapel) Beļģijā. Savukārt 2021./2022.gadā viņa papildinājās īpašā orķestra koncertmeistaru studiju programmā (Concertmaster Artist Diploma), ko piedāvā Lionas Nacionālā augstākā mūzikas un dejas konservatorija (CNSMD de Lyon) sadarbībā ar Overņas nacionālo orķestri (Orchestre National d’Auvergne).
Kā orķestra mūziķe Magdalēna Geka spēlējusi Francijas Radio Filharmoniskajā orķestrī, Parīzes orķestrī un citos Francijas nacionālajos orķestros, tāpat viņa regulāri uzstājas kā “Kremerata Baltica”, Orchestre national d’Auvergne, Orchestre Hexagone, Orchestre de Chambre Nouvelle Europe un Ensemble Appassionato koncertmeistare un atskaņojuma vadītāja. Īpaši nozīmīgi viņai ir spēlēt mūsdienu komponistu mūziku: viņa pirmatskaņojusi ap četrdesmit jaundarbu, no kuriem vairāki viņai arī veltīti, cieši sadarbojoties ar jaunajiem komponistiem kā Platons Buravickis, Santa Bušs, Jānis Petraškevičs, Matīss Čudars, Asija Ahmetžanova, Gabriels Sivaks (Argentīna), Camille Pépin (Francija) un citiem.
Kopš 2020.gada rudens viņa spēlē Alessandro Gagliano 1734.gadā darinātu instrumentu, ko viņai laipni aizdevis fonds “Anima Musica” Parīzē.