Atgriezties
Diriģents
Pirmās vijoles
Otrās vijoles
Alti
Čelli
Kontrabasi
Flautas
Obojas
Klarnetes
Fagoti
Mežragi
Trompetes
Sitaminstrumenti

Pēteris Endzelis

Oboja

1989.gadā Pēteris Endzelis sāka apgūt obojas spēli Emīla Dārziņa mūzikas skolā pie Ulda Urbāna., turpinot mācības Liepājas mūzikas koledžā, pēc tam Latvijas Mūzikas akadēmijā  Viļņa Pelnēna obojas klasē.

No 1998.-2005 gadam oboju grupas koncertmeistars Liepājas Simfoniskajā orķestrī. Kopš 2001 gada oboju grupas koncertmeistars Latvijas Nacionālajā operā. No 2011.gada arī Normunda Šnē vadītā kamerorķestra Sinfonietta Rīga pirmā oboja.

Kā solists uzstājies ar kamerorķestri Kremerata Baltica un Gidonu Krēmeru,  Martu Sudrabu Eiropas slavenākajās koncertzālēs, kā arī ar Liepājas Simfonisko un Latvijas Nacionālās operas orķestri. Spēlējis solo arī Dāvida Oistraha festivālā Pērnavā.

Spēlējis Mstislava Rostropoviča, Vladimira Aškenazi, Marisa Jansona, Andra Nelsona, Nēmes Jervi, Paavo Jervi, Heinca Holigera, Kšištofa Penderecka, Olari Eltsa, Andra Pogas, Korneliusa Meistera  u.c. diriģentu vadībā.

Regulāri sadarbojies ar Ziemeļu Simfonisko orķestri (Nordic Symphony orchestra), Tallinas kamerorķestri, Latvijas Nacionālo Simfonisko orķestri.

2010. gadā saņēmis Latvijas Nacionālās operas ģenerālsponsoru balvu kā labākais operas orķestra mūziķis

Single musicians photo

Dalies